Haber

Burdur’da Filistin’e Destek İçin Hayır Çarşısı Kuruldu

Burdur’un Çavdır ilçesinde Filistin’e destek amacıyla hayır pazarı kuruldu.

İsrail’in Filistin’de gerçekleştirdiği katliam ve soykırımın yankıları çığ gibi artmaya devam ederken, Filistin’de bu zulmden etkilenen vatandaşların yaralarının sarılması için farklı etkinliklerle yardım kampanyaları düzenleniyor.

Burdur’un Çavdır ilçesinde, İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Çavdır Şubesi’nin ortaklaşa düzenlediği ve Filistin vatandaşlarının yararına düzenlenen Hayır Çarşısı’na yoğun katılım oldu.

Toplumun her kesiminden Çavdırlıların katıldığı Hayır Çarşısı’na vatandaşlar, ev hanımları, esnaf ve iş adamlarının büyük bir hassasiyetle katkı sağlama yarışı içerisinde olduğu öğrenildi.

Konuyla ilgili konuşan Çavdır İlçe Müftüsü Musa Hancıoğlu, “Öncelikle katil İsrail’in Filistin’de yaptığı katliamı ve soykırımı nefretle kınıyoruz. Bu baskınların bir an önce sona ermesini istiyoruz. Elimizden geldiğince yardım etmeye devam ediyoruz. Gazzeli kardeşlerimizin yaralarını sarmak için elimizden geldiğince ellerimiz havada, dillerimiz duada.” Onların yanında olduğumuzu göstermek ve ihtiyaçlarına bir nebze de olsa çözüm bulmak amacıyla Müftümüz ve Türkiye Diyanet Vakfı Çavdır Şubesi iş birliğiyle, Belediyemiz ve Belediye Başkanımızın desteğiyle ilçemizde Hayır Çarşısı etkinliği düzenledik. insanlar. Çarşımızın yapımında emeği geçen resmi ve sivil kurumlarımıza, belediyemize ve tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. “Allah hepsinden razı olsun” dedi. -BURDUR

uzunkopruhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu