Haber

Musspor Başkanı Nevzat Kaya kimdir, nerelidir? Nevzat Kaya Hangi Firmanın Sahibi?

Kahramanmaraş sarsıntısının ardından futbol camiasının düzenlediği Omuz Omuza Yardım kampanyası yoğun ilgi görüyor. Kampanyada yaptığı bağışla adından söz ettiren isimlerden biri de Musspor Lideri Nevzat Kaya oldu. Birçok kişi Nevzat Kaya’nın hayatını ve kariyerini merak ediyor. Peki Nevzat Kaya kimdir, kaç yaşında, nerelidir? Nevzat Kaya’nın sahibi olduğu şirket hangisidir? Detaylar içeriğimizde.

Kahramanmaraş depreminin ardından futbol camiası depremzedeler için yardım kampanyası başlattı. 1 Mart Çarşamba günü düzenlenen “Omuz Omuza Yardım” kampanyasına çok sayıda kişi bağışta bulundu.

Bu kampanyada yaptığı bağışla adından söz ettiren isimlerden biri de Muş Spor’un başındaki isim Nevzat Kaya oldu.

Birçok kişi Nevzat Kaya’nın hayatını ve mesleğini merak ediyor. İşte Nevzat Kaya’nın biyografisi…

Nevzat Kaya kimdir?

Nevzat Kaya, 1972 yılında Muş’ta doğdu. Aslen Muşlu olan Kaya, ilköğrenimini doğduğu kentte tamamladı. Liseyi üniversiteyi İstanbul’da tamamladı. 1980 yılında Muş’tan İstanbul’a taşındı.

Kardeşlerinin dokuma şirketinde çalışan Kaya, 17 yaşında otomotiv alanında çalışmaya başladı.

Daha sonra Renault, Opel gibi çeşitli otomobil firmalarının bayiliğini aldı. Lüks otomobil satışı yapan Kaya, Yeniköy Motors’u kurdu.

İş hayatındaki başarılarıyla dikkat çeken ünlü isim, Aston Martini yöneticilerinin de ilgisini çekti.

2015 yılından itibaren Aston Martini’nin Türkiye temsilcisi olan iş adamı, D&D Motorlu Taşıtlar’ın sahibidir. Nevzat Kaya Muş Spor’un da başkanı.

haber-kesan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu