Haber

Emine Erdoğan’dan “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” paylaşımı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, devletin mevcut tahlil tekliflerine yenilerini ekleyerek bayana yönelik şiddetle gayretini kararlılıkla sürdürdüğünü belirterek, “Kırmızı çizgimiz olarak gördüğümüz şiddetin hiçbir mazeretini kabul etmiyor, hayattan koparılan canları rahmetle anıyorum.” sözünü kullandı.

Emine Erdoğan, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” hasebiyle toplumsal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Erdoğan, paylaşımında şunları belirtti:

“Şiddet, vicdan ve merhamet mahrumu kalplerden çoğalıyor, bir ur üzere dağılıyor. Evvel gönül sonra el birliği ile ‘Dur’ demek görevimiz. 25 Kasım Bayana Yönelik Şiddete Karşı Milletlerarası Gayret Günü vesilesiyle Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığımızın programına katıldık. Devletimiz, mevcut tahlil tekliflerine yenilerini ekleyerek, bayana yönelik şiddetle uğraşını kararlılıkla sürdürüyor. Kırmızı çizgimiz olarak gördüğümüz şiddetin hiçbir mazeretini kabul etmiyor, hayattan koparılan canları rahmetle anıyorum. Kararlıyız. Bayana şiddete dur de.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu