Haber

Didim’de çamlık alanda çıkan yangın kontrol altına alındı

Aydın’ın Didim ilçesinde makilik alanda başlayan ve daha sonra ağaçlandırma yapılarak dikilen çamlık alana sıçrayan yangın kontrol altına alındı. 4,5 saatlik çalışmanın ardından kontrol altına alınan yangının soğutma çalışmaları ekipler tarafından sürdürülüyor.

Didim’de makilik alanda başlayan ve daha sonra bodur çam ağaçlarının bulunduğu ormanlık alana yayılan yangın, uzun çalışmalar sonucunda kontrol altına alındı. Cumhuriyet Mahallesi’nin üst kesimlerinde başlayan maki yangını, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüdü. Yangının şiddetinin artması üzerine bölgeye ekipler sevk edildi. Yangına havadan 5 helikopter ve 3 uçak, Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri ve Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri müdahale etti.

Yangının ormanlık alana sıçraması ve karadan bölgeye ulaşımda sorun yaşanması üzerine Didim Belediyesi ve Muğla’nın Milas Belediyesi iş makineleri yangının ilerlemesini engellemek, kazı ve itfaiye araçlarının bölgeye ulaşmasını sağlamak için çalıştı. .

Yangını söndürme çalışmalarını Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca ve Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay takip etti. Bölgeye iş makinelerinin sevk edilmesi nedeniyle Didim-Söke yolunda ulaşımda zaman zaman aksamalar yaşandı.

4.5 saatlik çalışmanın ardından yangın kontrol altına alınırken, Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri soğutma çalışması için bölgeye sevk edildi.

Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca, yangının kontrol altına alındığını belirterek, Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerinin gece boyunca soğutma çalışması yapacağını bildirdi. Yangında hasar gören alanın tespiti ekiplerince sürüyor. – AYDIN

haberhavza.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu