Ekonomi

Deprem makinisti tır kasasında çalışmalarına devam ediyor

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde iş yeri yıkılan oto tamircisi, dükkana çevirdiği kamyon kasasında müşterilerine hizmet vererek geçimini sağlıyor.

Depremde Türkoğlu ilçesinde oturan oto tamir ustası Ökkeş Yaşam’ın evi ve iş yeri yıkıldı.

Yaşam’a devam edebilmek için satın aldığı kapalı tır kasasını dükkana dönüştüren Yaşam, Atatürk Caddesi’ndeki dükkanının enkazının yanına yerleştirdi.

Yazar kasa önüne tente yaptırarak yeniden hizmet vermeye başlayan Yaşam, çırağıyla birlikte müşterilerinin araçlarını tamir ederek geçimini sağlarken depremin acısını da unutmaya çalışır.

Canlı, depremin ardından insanların yavaş yavaş normal hayata dönmeye başladığını söyledi.

25 yıldır ilçede araçların tamir ve bakımını yaptığını anlatan Ali, “Yaşamaya devam edebilmek için kendi imkanlarımız ile dükkânımızı bu şekilde düzenledik. Ailemle birlikte çadırda kalıyorum. Burada da geçimimizi sağlamaya çalışıyoruz. müşterilerimize eskisi gibi hizmet ver. Hayat bir şekilde devam etmeli.” söz konusu.

Lively, iş yerinin yıkılması nedeniyle aldığı ikinci el ekipmanlarla çalışmalarına devam ettiğini belirtti.

Zamanla eski günlerine döneceklerini vurgulayan Vital, “Müşterilerimiz eskisi gibi devam ediyor. İlçeye dışarıdan gelenler de tamir için dükkana uğruyor. Bazı müşterilerimiz maalesef hayatını kaybetti. Rabbimden bir şey, yapacak bir şeyimiz yok. Memleketimizi terk edemeyiz. İş yerimiz yapılana kadar bu şekilde çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Mahalle sakinlerinden Yakup Yurdagül, depremin kendilerini çok etkilediğine dikkat çekerek, “Zaman zaman ustamızın yanına geliyorum. Elimden geldiğince ona destek olmaya çalışıyorum. Ökkeş Usta gibi diğer ustalar da azimle çalışıyor.Kahramanmaraş olarak eskisinden daha iyi olmaya çalışacağız.” sözünü kullandı.

duzkoyajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu