Ekonomi

Bakan Kurum: Felaketin yaralarını hep birlikte saracağız

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Malatya Deprem Evleri 1442 Konut, 250 Köy Evi ve 47 Dükkanın Temel Atma ve Anahtar Teslim Töreninde açıklamalarda bulundu.

İşte Bakan Kurum’un açıklamalarından satır başları:

Attığımız tüm adımları milletin duasını almak için atıyoruz. Son 4 yılda büyük afetler, depremler, sel ve yangınlar yaşadık. Malatya’dan ülkemizin birçok yerinde mağduriyetler yaşadık.

Umutlarımızı asla bırakmadık, kardeşliğin gücüne her zaman inandık. Birbirimize destek olduk ve omuz omuza pek çok zorlukla karşılaştık.

Yeni evlerimiz şimdiden hayırlı olsun. Son depremlerden sonra Malatya’mızda ve 11 ilimizde ecdadımızın milli mücadelede kurduğunun bir benzerini devlet, millet olarak el ele vererek tek yürek olarak gösterdik. 46. ​​günde Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle ilk temellerimizi attık. Bugün 94 bininci evimizin sözleşmesini imzaladık.

“FELAKETİN YARALARI BİRLİKTE OLACAĞIZ”

1 yılda 319 bin konutu teslim edip toplamda 650 bin konut yapacağız ve afetin yaralarını hep birlikte saracağız. Ülkemiz büyüsün diye yapıyoruz.

21 yıldır Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ne hayal ettiysek hep en hızlı şekilde hayallerimizi milletimize sunduk. Bu yüzün sebebi nedir diye sorarlar, bu yüzün sebebi milletimizdir. Bu gelecek sizin, bu gelecek bizim çocuklarımızın geleceği.

Kardeşlerim size bir söz veriyoruz Malatya’da 3 yıl önceki depremde yaraları sardıysak ve teslim ettiysek 11 ilde yeni yuvalarımızı sizlere teslim edene kadar buraları terk etmeyeceğiz.

Yeni Malatya’nın yolu budur, güçlü Türkiye’nin yolu budur. 14 Mayıs’ta mazlumlara el uzatan, sermayesi milletin duası olan, hedefi tam ve bağımsız bir Türkiye olan Cumhurbaşkanımıza rekor oylarla destek olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu